Özel Güvenlik Randevu

Özel güvenlik kimlik kartı alabilmek için ÖGG sınavını geçmeli ve gereken belgeleri Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmek gereklidir. Ancak pek çok ilde işlem yoğunluğu nedeniyle belgelerin teslim edilebilmesi için randevulu sistem bulunmaktadır.

ÖGG RANDEVU ALMA 2020

Randevu alabilmek için öncelikle ikamet ettiğiniz il sınırları içindeki Emniyet Genel Müdürlüklerine bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlıklarına başvuru yapmanız gerekir. En çok merak edilen birkaç ilimiz için bu işlemlerin nasıl yapılacağını aşağıda anlattık.

İSTANBUL ÖGG RANDEVU

Öncelikle e-randevu.istanbul.pol.tr/randevu/ bağlantısını tıklayın. Ardından işlem türünü, yapacağınız işlemi ve hangi birimde işleminizin tamamlanacağını seçin. “Randevu Al” butonuna basın ve tarih seçiminizi yapın.

ÖGG RANDEVU SAATLERİ KAÇTA AÇILIYOR?

Özel güvenlik randevu saatleri her il için değişlmektedir. İstanbul için ögg randevu saatleri genelde sabah 9 akşam 5 saatlerinde açık olmaktadır.

Diğer iller için;

İZMİR ÖGG RANDEVU

izmir.pol.tr adresine girin. “İşlemler” sekmesine gelin. “Özel Güvenlik Randevu” yazan yere tıklayın. “Randevu Al” butonuna basın. Gelen ekranda silahlı ve silahsız temel müracaat için gereken belgeleri ve yine silahlı ve silahsız yenileme müracaatı için istenen evrakları göreceksiniz. Sayfayı aşağı kaydırın ve randevu tarihini seçin. Yine sayfayı aşağı kaydırın ve randevu saatini seçin. Eğer seçtiğiniz tarihteki tüm saatlerde saatin yanında “(Dolu)” yazıyorsa o gün için randevu alamazsınız. Bu durumda başka bir gün seçmeniz gerekir. Uygun olan saatlerin karşısında “(Kalan randevu sayısı: 4)” şeklinde ibareler olacaktır. Size en uygun saati seçtikten sonra dakika kısmını da tercih etmeniz gerekir. Bu aşamada yine bazı saatler dolu olabilir. Örneğin 14:00’ı işaretlediyseniz 14:10 dolu iken 14:49 boş olabilir. Boş olan saatlerden birini işaretleyin.

Boş gün ve saatler içinden tarih seçiminizi tamamladıktan sonra sayfanın altında minik bir form göreceksiniz. Buradaki kutucuklara sırayla T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, babanızın adını, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu girin. “Randevu Al” butonuna basın. Sistemde kimlik numaranıza ait uygunluk durumunuz incelendikten sonra birkaç saniye içinde randevunuzun oluşturulduğu bilgisi ekranınıza gelecektir.

Direk link: egm.gov.tr/izmir/ozelguvenlikrandevu.aspx

KOCAELİ ÖGG RANDEVU

kocaeli.pol.tr adresine girin. “Hizmetler” sekmesine gelin. “Özel Güvenlik Randevu Sistemi” yazan yere tıklayın. Gelen ekranda iletişim numaralarını göreceksiniz. Sayfayı aşağı kaydırın ve en altta yazan “Randevu sayfasına gitmek için tıklayınız” yere basın. Burada temel eğitim ve yenileme eğitimi için istenen belgelerin linkinin yanı sıra güvenlik arşiv araştırma formunu göreceksiniz. Sayfayı aşağı kaydırın ve “Online İşlemler” yazan yerdeki “Randevu Al” butonuna basın. Bu aşamadan sonra diğer işlemler aynı İzmir örneğinde anlattığımız gibidir. Boş tarih ve saat seçiminizi yaparak kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Direk link: egm.gov.tr/Kocaeli/ozelguvenlikrandevu

BURSA ÖGG RANDEVU

bursa.pol.tr adresine girin. “Hizmetlerimiz” sekmesine gelin ve “Özel Güvenlik İşlemleri” yazan yere tıklayın. “Randevu Al” butonuna tıklayın. Kalan tüm işlemler yukarıda anlattığımız şekildedir.

Direk link: egm.gov.tr/Bursa/ozelguvenlikrandevu

DİĞER İLLERDE ÖGG RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün arayüzü güncellendiği için bazı illerin web sitelerinde randevu işlemleri “Hizmetler” sekmesinde, bazı illerinki ise “İşlemler” sekmesinde yer almaktadır. Size tavsiyemiz verdiğimiz direk linkteki adreste il yazan yere aramak istediğiniz ili yazmanızdır. Örneğin Antalya ili için egm.gov.tr/Antalya/ozelguvenlikrandevu yazmanız yeterlidir. Aynı şekilde başka bir il için https://onlineislemler.egm.gov.tr/İL ADI/Sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx şeklinde yazarak ikamet ettiğiniz ildeki Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden randevu alabilirsiniz.

Yoğunluğun çok olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa gibi büyükşehirlerde randevusuz işlemler kabul edilmemektedir. Yani belgeleriniz tam olsa bile, bu illerdeki Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinden birine gittiğinizde randevu almadan işlemleriniz yapılamıyor. Bu nedenle sınavı başarıyla geçen adaylar, bazen yaşanan yoğunluğa bağlı olarak 1 ya da 2 ay gibi süreler bekleyebiliyor. Yoğunluğun daha az yaşandığı küçük illerde ise belge teslim işlemleri birkaç dakika içinde tamamlanabilmektedir.