Özel Güvenlik Sınav Sonuçları 2022

99. Dönem Özel Güvenlik Sınavı ve 75. Dönem Özel Güvenlik Sınavı sonuçları 16 Eylül 2022 tarihinde açıklanacaktır. Sonuçlar açıklandığı gibi detayları sayfamızdan paylaşıyoruz.

Özel güvenlik sınav sonuçlarını öğrenebileceğiniz tek yer Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesidir.

  • Bunun için EGM 99. Dönem Sınav Sonuçları Sorgulama Sayfası adresine girin.
  • Karşınıza çıkan ekranda 98. Temel Eğitim Sınavı Sonuçları, 75. Yenileme Eğitimi Sınavı Sonuçları, Ateşleyici Yeterlilik ve Silah Tamiri Yeri Açma Sınav Sonuçları, Görev Hayvanı ve İdarecisi Sınav Sonuçları şeklinde 4 tane seçenek gelecektir.
  • Bunlardan 99. Temel Eğitim Sınavına ya da 75. Yenileme Eğitimi Sınavına tıklayın.
  • Açılan ekrandaki formda sizden T.C. kimlik numaranız, sonucunu öğrenmek istediğiniz sınav ve güvenlik kodu istenecektir. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra “Sorgula” butonuna basın. Sınav sonucunuz saniyeler içinde ekranınıza gelecektir.
  • *** 99. Dönem Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tıklayınız!

Almış olduğunuz puan 60’ın üstünde ise sınavı geçmiş kabul edilirsiniz. Bu aşamadan sonra yapacağınız şey, istenen belgeleri hazırlamak ve size en yakın Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’na giderek teslim etmektir.

Evrakları eksiksiz olarak tamamladığınızda bu işi yapabileceğinize dair size bir sertifika verilecek ve siz bu belge ile çalışmak istediğiniz kuruma müracaat edebileceksiniz. Sınavı kazandıktan sonra özel şirketlerde ya da devlet kurumlarında işe girebilirsiniz.

99 ÖGG SINAV SONUÇLARI ÖĞRENME 2022

Verdiğimiz bağlantı adresinden yalnızca son yapılan sınavın sonucunu öğrenebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde girdiğiniz sınavların sonucunu sistemden öğrenmeniz mümkün değildir. Tüm sonuçlar sınav yapıldıktan sonra yaklaşık 21 gün içinde açıklanmaktadır. 

27 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan sınavda ne kadar puan aldığını merak eden adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesine girebilir ya da linkini verdiğimiz adrese tıklayarak kısa yoldan sonuçlara ulaşabilirler.

99 ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ ETME

Sınav yapıldıktan bir hafta sonra itiraz etme yolu açılır. 99. Temel Eğitim Sınavına ya da 74. Yenileme Eğitimi Sınavına itiraz etme tarihi 31 Ağustos 2022 - 2 Eylül 2022 tarihleri arasıdır. Sınav sonuçlarına itiraz etmek için kursunuza başvurmanız ve itiraz için gerekli kuruma gönderilmek üzere Özel güvenlik sınav sorularına itiraz etme ücreti 50 TL ödemelisiniz. Özel güvenlik sınav sonuçlarına itiraz etme ücreti de 50 TL'dir.

Not: Sınavla ilgili bilgi almak için internette çok sayıda uygulama ve web sitesi vardır. Ancak kişisel bilgilerinizi, kaynağını bilmediğiniz sitelerde ve uygulamalarda paylaşmamanızı öneririz. Bilgilerinizin üçüncü kişilere ulaşmaması ve sonradan sizi rahatsız edebilecek durumların oluşmaması için güvendiğiniz yerlerde arama yapmanızı öneririz.