Özel Güvenlik Sınav Sonuçları 2022

95. Dönem Özel Güvenlik Sınavı ve 71. Dönem Özel Güvenlik Sınavı sonuçları AÇIKLANDI.

Özel güvenlik sınav sonuçlarını öğrenebileceğiniz tek yer Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesidir.

  • Bunun için EGM 95. Dönem Sınav Sonuçları Sorgulama Sayfası adresine girin.
  • Karşınıza çıkan ekranda 95. Temel Eğitim Sınavı Sonuçları, 71. Yenileme Eğitimi Sınavı Sonuçları, Ateşleyici Yeterlilik ve Silah Tamiri Yeri Açma Sınav Sonuçları, Görev Hayvanı ve İdarecisi Sınav Sonuçları şeklinde 4 tane seçenek gelecektir.
  • Bunlardan 95. Temel Eğitim Sınavına ya da 71. Yenileme Eğitimi Sınavına tıklayın.
  • Açılan ekrandaki formda sizden T.C. kimlik numaranız, sonucunu öğrenmek istediğiniz sınav ve güvenlik kodu istenecektir. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra “Sorgula” butonuna basın. Sınav sonucunuz saniyeler içinde ekranınıza gelecektir.

*** 95. Dönem Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tıklayınız!

Almış olduğunuz puan 60’ın üstünde ise sınavı geçmiş kabul edilirsiniz. Bu aşamadan sonra yapacağınız şey, istenen belgeleri hazırlamak ve size en yakın Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’na giderek teslim etmektir.

Evrakları eksiksiz olarak tamamladığınızda bu işi yapabileceğinize dair size bir sertifika verilecek ve siz bu belge ile çalışmak istediğiniz kuruma müracaat edebileceksiniz. Sınavı kazandıktan sonra özel şirketlerde ya da devlet kurumlarında işe girebilirsiniz.

ÖGG SINAV SONUÇLARI 2022

Verdiğimiz bağlantı adresinden yalnızca son yapılan sınavın sonucunu öğrenebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde girdiğiniz sınavların sonucunu sistemden öğrenmeniz mümkün değildir. Tüm sonuçlar sınav yapıldıktan sonra yaklaşık 21 gün içinde açıklanmaktadır. 

Şubat 2022 tarihinde yapılan sınavda ne kadar puan aldığını merak eden adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesine girebilir ya da linkini verdiğimiz adrese tıklayarak kısa yoldan sonuçlara ulaşabilirler.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ ETME

Sınav yapıldıktan bir hafta sonra itiraz etme yolu açılır. Sınav sonuçlarına itiraz etmek için kursunuza başvurmanız ve itiraz için gerekli kuruma gönderilmek üzere Özel güvenlik sınavına itiraz etme ücreti 15 TL ödemelisiniz.

Not: Sınavla ilgili bilgi almak için internette çok sayıda uygulama ve web sitesi vardır. Ancak kişisel bilgilerinizi, kaynağını bilmediğiniz sitelerde ve uygulamalarda paylaşmamanızı öneririz. Bilgilerinizin üçüncü kişilere ulaşmaması ve sonradan sizi rahatsız edebilecek durumların oluşmaması için güvendiğiniz yerlerde arama yapmanızı öneririz.