19 Aralık 2021'de yapılan 95. dönem ÖGG sınav sonuçları sınav yapıldıktan 3 hafta sonra 7 Ocak 2022 tarihinde Cuma günü Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından AÇIKLANDI. Sınav sonuçları bu sayfadan öğrenilebilir.

>> EGM Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama Tıklayınız!

>> Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2022

Önceki dönemlerde yapılan sınavların sonuçları, sınav tarihinden 2 hafta sonra açıklanmaktaydı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyurular neticesinde 94. Dönem Özel Güvenlik Görevlisi Temel Eğitim Sınavı’nın sonuçları, sınav tarihinden yaklaşık 3 hafta sonra açıklandı.

Sınavda 60 puan ve üzeri alan adaylar, istenilen belgeleri hazırlayarak kimlik kartı başvurusunda bulunabilecek.

ÖGG YENİLEME SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖGG Temel Eğitim Sınavı gibi 71. ÖGG Yenileme Sınavı’nın sonuçları da 7 Ocak 2022 tarihinde EGM tarafından açıklanmıştır.

Sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde kimlik kartı talebinde bulunabilecekler. Sınavlarda başarılı olamayan adaylar Şubat 2022 tarihinde yapılacak 96. Temel Eğitim ve 72. Yenileme Sınavı’na girerek bir kez daha şanslarını deneyebilirler.

Kursa giderek gerekli eğitimleri alan her adayın 4 sefer sınava girme hakkı vardır. İlk kez güvenlik görevlisi olmak isteyen biri kurs kaydını yaptırdıktan sonra eğitimleri tamamlar ve ardından yazılı sınava girer.

Örneğin 95. ÖGG sınavına giren bir aday, bu sınavda başarılı olamazsa 96. Dönem ÖGG sınavına girer. Bu sınavda da 60 puanın altında bir puan alırsa üçüncü kez 97. Dönem ÖGG sınavına girebilir. Bu sınavda da başarılı olamazsa sonraki sınava girebilir ancak 98. Dönem ÖGG Temel Eğitim Sınavı’nda yine geçerli not alamazsa sonraki daha fazla sınava giremez.

Bunun için tekrar kursa kayıt olmalı ve eğitimleri yeniden almalıdır. Zaten eğitimlerde devamsızlık yapmayan ve düzenli bir şekilde kursa devam eden adaylar birinci ya da ikinci girişlerinde genelde başarılı olmaktadır.