Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2 Şubat 2021'de yapılan 90. dönem ÖGG sınav sonuçları sınav yapıldıktan 3 hafta sonra 12 Mart 2021 tarihinde Cuma günü Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak olup sınav sonuçları bu sayfadan öğrenilebilecektir.

Önceki dönemlerde yapılan sınavların sonuçları, sınav tarihinden 2 hafta sonra açıklanmaktaydı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyurular neticesinde 89. Dönem Özel Güvenlik Görevlisi Temel Eğitim Sınavı’nın sonuçları, sınav tarihinden yaklaşık 3 hafta sonra açıklandı.

Sınavda 60 puan ve üzeri alan adaylar, istenilen belgeleri hazırlayarak kimlik kartı başvurusunda bulunabilecek.

ÖGG YENİLEME SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖGG Temel Eğitim Sınavı gibi 66. ÖGG Yenileme Sınavı’nın sonuçları da 12 Mart 2020 tarihinde EGM tarafından açıklanacaktır.

Sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde kimlik kartı talebinde bulunabilecekler. Sınavlarda başarılı olamayan adaylar Nisan 2021 tarihinde yapılacak 91. Temel Eğitim ve 67. Yenileme Sınavı’na girerek bir kez daha şanslarını deneyebilirler.

Kursa giderek gerekli eğitimleri alan her adayın 4 sefer sınava girme hakkı vardır. İlk kez güvenlik görevlisi olmak isteyen biri kurs kaydını yaptırdıktan sonra eğitimleri tamamlar ve ardından yazılı sınava girer.

Örneğin 90. ÖGG sınavına giren bir aday, bu sınavda başarılı olamazsa 91. Dönem ÖGG sınavına girer. Bu sınavda da 60 puanın altında bir puan alırsa üçüncü kez 92. Dönem ÖGG sınavına girebilir. Bu sınavda da başarılı olamazsa sonraki sınava girebilir ancak 93. Dönem ÖGG Temel Eğitim Sınavı’nda yine geçerli not alamazsa sonraki daha fazla sınava giremez.

Bunun için tekrar kursa kayıt olmalı ve eğitimleri yeniden almalıdır. Zaten eğitimlerde devamsızlık yapmayan ve düzenli bir şekilde kursa devam eden adaylar birinci ya da ikinci girişlerinde genelde başarılı olmaktadır.