27 Ağustos 2022'de yapılacak olan 99. dönem ÖGG sınav sonuçları sınav yapıldıktan 3 hafta sonra 16 Eylül 2022 tarihinde Cumartesi günü Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından AÇIKLANACAKTIR. Sınav sonuçları bu sayfadan öğrenilebilir.

97 Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022?

Önceki dönemlerde yapılan sınavların sonuçları, sınav tarihinden 2 hafta sonra açıklanmaktaydı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyurular neticesinde 99. Dönem Özel Güvenlik Görevlisi Temel Eğitim Sınavı’nın sonuçları, sınav tarihinden yaklaşık 3 hafta sonra açıklanacaktır.

Sınavda 60 puan ve üzeri alan adaylar, istenilen belgeleri hazırlayarak kimlik kartı başvurusunda bulunabilecek.

ÖGG YENİLEME SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖGG Temel Eğitim Sınavı gibi 74. ÖGG Yenileme Sınavı’nın sonuçları da 15 Temmuz 2022 tarihinde EGM tarafından açıklanmıştır. 75. ÖGG Yenileme Sınavı’nın sonuçları ise 16 Eylül 2022 tarihinde açıklanacaktır.

Sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde kimlik kartı talebinde bulunabilecekler. Sınavlarda başarılı olamayan adaylar 27 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan 99. Temel Eğitim ve 75. Yenileme Sınavı’na girerek bir kez daha şanslarını deneyebilirler.

Kursa giderek gerekli eğitimleri alan her adayın 4 sefer sınava girme hakkı vardır. İlk kez güvenlik görevlisi olmak isteyen biri kurs kaydını yaptırdıktan sonra eğitimleri tamamlar ve ardından yazılı sınava girer.

Örneğin 99. ÖGG sınavına giren bir aday, bu sınavda başarılı olamazsa 100. Dönem ÖGG sınavına girer. Bu sınavda da 60 puanın altında bir puan alırsa üçüncü kez 101. Dönem ÖGG sınavına girebilir. Bu sınavda da başarılı olamazsa sonraki sınava girebilir ancak 102. Dönem ÖGG Temel Eğitim Sınavı’nda yine geçerli not alamazsa sonraki daha fazla sınava giremez.

Bunun için tekrar kursa kayıt olmalı ve eğitimleri yeniden almalıdır. Zaten eğitimlerde devamsızlık yapmayan ve düzenli bir şekilde kursa devam eden adaylar birinci ya da ikinci girişlerinde genelde başarılı olmaktadır.