Özel Güvenlik Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Her yıl 6 kez yapılan özel güvenlik sınavının soruları, sınav tarihinden 3 gün sonra açıklanmaktadır. 20/02/2021 de saat 10:00’da yapılan 90. ÖGG Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi sınav soruları 23 Şubat 2021 tarihinde açıklandı.

PDF 90. dönem özel güvenlik sınav soruları

Sınav sorularının açıklanacağı saat kesin olarak bilinmemektedir. Bazı sınavların soruları öğle saatlerinde, bazılarınınki ise akşam saatlerinde açıklanmakta olup sitemizden gerekli duyuru yapılmaktadır.

ÖGG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Yayınlanan özel güvenlik sorularına ve cevaplarına bakarak doğru ve yanlış yaptığınız soruları görebilir, puanınızı hesaplayabilirsiniz. Özel güvenlik sınavında sorulan sorular resmi olarak PDF formatında açıklanmaktadır. 

Güvenlik Sınavı Hazırlık sizler için tüm sınavları online sisteme eklemekte böylelikle çıkmış soruları gerçek test ortamında çözebilmektesiniz.

SINAVDA HATALI YA DA İPTAL EDİLEN SORULAR OLUR MU?

Sınavlarda hatalı ya da iptal edilen sorular olması halinde o soruyu herkesin doğru yaptığı varsayılır ve adaylara o sorular üzerinden tam puan verilir. Hatalı sorular sınav sonuçları açıklanmadan fark edilirse, adayların puanları tekrar hesaplanır.

Böylece bazı adayların puanları hatalı sorular nedeniyle daha çok olabilir.

Eğer sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylardan bir tanesi herhangi bir soruya itiraz eder ve bu itirazı kabul edilirse, itiraz edilen soru iptal edilir ve tüm adayların puanları ikinci kez hesaplanır. Bu durum çoğu aday için oldukça olumlu bir durumdur.

Bunun nedeni sınavı 1 ya da 2 puanla kaybeden adaylar, itiraz edilen ve iptal edilen soru sayesinde daha yüksek puan alarak sınavı geçme şanslarını artırırlar. Bu yüzden 1 ya da 2 puan gibi çok küçük farkla sınavı kaybeden ve bazı sorularda şüphesi olanlar mutlaka bu sorularla ilgili itiraz dilekçesi göndermelidirler.

Sonuç olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü özel güvenlik sınavlarının soruları sınav gününden sonraki birkaç gün içinde açıklanmakta ve PDF olarak yayınlanmaktadır. Sınava giren tüm adaylar sorular açıklandığı gibi sonuçlarını hesaplayabilirler.