Her yıl 6 kez yapılan özel güvenlik sınavının soruları, sınav tarihinden 3 gün sonra açıklanmaktadır. 27 Ağustos 2022’de yapılacak olan 99. ÖGG Temel Eğitim ve 75. Yenileme Eğitimi sınav soruları 31 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacaktır. Soruları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

>> Özel Güvenlik Sınav Soruları 

>> Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022

Özel Güvenlik Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Özel Güvenlik sınav soruları saat kaçta açıklanacak? Sınav sorularının açıklanacağı saat kesin olarak bilinmemektedir. Bazı sınavların soruları öğle saatlerinde, bazılarınınki ise akşam saatlerinde açıklanmakta olup sitemizden gerekli duyuru yapılmaktadır.

99 ÖGG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR? 2022

Yayınlanan özel güvenlik yenileme soru ve cevaplarına bakarak doğru ve yanlış yaptığınız soruları görebilir, puanınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Özel güvenlik sınavında sorulan sorular resmi olarak PDF formatında açıklanmaktadır. 

Güvenlik Sınavı Hazırlık sizler için tüm sınavları online sisteme eklemektedir. Böylelikle çıkmış sorularını gerçek test ortamında çözebilmektesiniz.

SINAVDA HATALI YA DA İPTAL EDİLEN SORULAR OLUR MU?

Sınavlarda hatalı ya da iptal edilen sorular olması halinde o soruyu herkesin doğru yaptığı varsayılır ve adaylara o sorular üzerinden tam puan verilir. Hatalı sorular sınav sonuçları açıklanmadan fark edilirse, adayların puanları tekrar hesaplanır.

Böylece bazı adayların puanları hatalı sorular nedeniyle daha çok olabilir.

Eğer Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sınav soruları sonuçları açıklandıktan sonra adaylardan bir tanesi herhangi bir soruya itiraz eder ve bu itirazı kabul edilirse, itiraz edilen soru iptal edilir ve tüm adayların puanları ikinci kez hesaplanır. Bu durum çoğu aday için oldukça olumlu bir durumdur.

Bunun nedeni sınavı 1 ya da 2 puanla kaybeden adaylar, itiraz edilen ve iptal edilen soru sayesinde daha yüksek puan alarak sınavı geçme şanslarını artırırlar. Bu yüzden 1 ya da 2 puan gibi çok küçük farkla sınavı kaybeden ve bazı sorularda şüphesi olan adaylar mutlaka bu sorularla ilgili itiraz dilekçesi göndermelidirler.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü özel güvenlik sınavlarının soruları sınav gününden sonraki birkaç gün içinde açıklanmakta ve özel güvenlik çıkmış sorular PDF olarak yayınlanmaktadır. Sınava giren tüm adaylar sorular açıklandığı gibi sonuçlarını hesaplayabilirler.

98. Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı Soruları PDF (A Kitapçığı)

98. Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı Soruları PDF (B Kitapçığı)

ÖZEL GÜVENLİK SINAVINDA YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRÜR MÜ?

Özel güvenlik sınavında yanlış doğruyu götürmemektedir. Bu yüzden tüm soruları cevaplamaya çalışmanızı öneririz. Silahsız eğitim alanlara 120 dakikalık sınav süresi verilirken silahlı eğitim alanlara 150 dakikalık sınav süresi verilir. Bu süreyi iyi değerlendirerek yapabildiğiniz kadar soru yapmanız gerekir.

Sonuç olarak 2022 yılında yapılan ve yapılacak olan tüm özel güvenlik sınavlarının sorularını, yayınlandıkları anda sitemizden sizlerle paylaşıyoruz.