Özel Güvenlik Yenileme Sınav Sonuçları

Özel güvenlik yenileme sınavı sonuçlarını sorgulamak için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün web sitesine girmek zorundayız. Bunun için EGM Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama adresine girin.

Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı girin, ardından sınavınızı seçin, “74. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavı” olarak seçilmelidir, son olarak harf ve sayılardan oluşan güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazın. “Sorgula” butonuna basın, birkaç saniye içinde sonuçlarınız ekrana gelecektir.

  • T.C Kimlik Numaranı Gir
  • Sınavı Seç
  • Güvenlik Kodunu Gir
  • Sınav Sonuçlarını Sorgula

Yeni bir sorgu yapmak için “Sil” butonuna basın ve tüm bilgileri sıfırlayın. İstenen bilgileri doğru olarak girin ve yeniden “Sorgula” butonuna dokunun. Eğer arattığınız sınavı göremiyorsanız henüz sınav sonuçları açıklanmadığındandır.

Bunun için sonuçların açıklanmasını beklemelisiniz. Biz sonuçlar açıklandığında bu sayfadan duyuru yapmaktayız.

İnternet üzerinde pek çok ÖGG yenileme sınavı sorgulama sitesi bulunmaktadır. Ancak bu sitelerin bir kısmı T.C. kimlik numaranız gibi size özel bilgilerin güvenliğini korumayı garanti etmemektedir.

Bu nedenle hiçbir şekilde güvenliğinden emin olmadığınız sitelere kişisel bilgilerinizi vermeyiniz.

ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME Sınavı Nedir?

Son dönemlerde önemi artan mesleklerden biri haline gelen özel güvenlik görevlileri belli sınavlar neticesinde çalışmaya hak kazanırlar. Gerek özel sektörde gerekse kamu kuruluşlarındaki pek çok yerde güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Aldıkları eğitimler ve başarılı oldukları sınavlar sonucunda ÖGG olmaya hak kazanan kişilerin kimlikleri 5 yıl süreyle geçerli olmaktadır. Bu süre sonunda aynı mesleği yapmaya devam etmek isteyenler mutlaka kimliklerini yenilemelidirler.

Kimlik yenileme için, yenileme eğitimi ve sonrasında EGM bünyesinde yapılan yenileme sınavına girilmesi mecburidir. Yenileme sınavında başarısız olmak gibi bir durum yoktur. Zaten ÖGG olarak çalışan birinin bilgileri tazedir ve bu nedenle temel bilgileri unutmak bir durumu olması mümkün değildir.

Burada önemli olan nokta kimlik süresinin dolmasına en az 3 ay kala yenileme eğitimlerine ve sınavına katılmak gerektiğidir. Bazı dönemlerde kimlik basımı gecikebiliyor ve kişiler zor durumda kalabiliyor.

YENİLEME SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Yenileme sınavının sonuçları sınav yapıldıktan sonraki 3 hafta içinde Temel Eğitim Sınavı ile aynı tarihlerde açıklanmaktadır. 74. dönem ÖGG yenileme sınav sonuçları açıklandığında sitemizden duyurusunu yapıyoruz.

YENİLEME SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Yenileme sınav soruları ve cevapları sınavdan sonraki 3 gün içinde açıklanır. Sorular PDF formatında olup tüm adayların inceleyebileceği şekildedir.

YENİLEME SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMALIDIR?

Özel güvenlik Silahsız yenileme eğitimleri 50 saatten oluşmaktadır. Bu da 7 gün kadar sürmektedir. Silahsız yenileme için belirlenmiş bir puan limiti belirlenmemiştir. Adaylar hangi puanı alırlarsa alsınlar başarılı olarak kabul edilmektedirler.

Silahlı yenileme eğitimleri ise 60 saatten oluşmaktadır. Silahsız yenileme sınavında olduğu gibi silahlı yenileme sınavında da başarılı olabilmek için herhangi bir limit belirlenmemiştir. Tüm adaylar sınava girdikleri takdirde başarılı olarak kabul edilmektedir.